PNEUMATYCZNY SYSTEM ODZYSKU i TRANSPORTU ŚCIERNIWA

Jak działa pneumatyczny system odzysku ścierniwa oraz jakie są jego zalety w porównaniu do systemów zgarniakowych?

Nasz pneumatyczny system odzysku ścierniwa składa się z 4 podstawowych elementów:
- Koryta odzysku ścierniwa
- Węży transportu ścierniwa
- Separatora cyklonowego
- Odciągu transportowego

System w swojej zasadzie jest tak prosty jak to tylko możliwe. Opadające grawitacyjnie ścierniwo wpada do koryta odzyskowego. w specjalnie zaprojektowanych kanałach następuje transport podciśnieniowy do wylotu z kolektora a następnie poprzez wąż transportowy mieszanina pyłu oraz ścierniwa trafia do separatora cyklonowego. w procesie cyklonowego oczyszczania następuje oddzielenie rozbitego ścierniwa o frakcji pyłu od ścierniwa, które będzie użyte ponownie do obróbki.

Ścierniwo nadające się do dalszej obróbki jest grawitacyjnie transportowane do oczyszczarki i zostaje ponownie użyte w kolejnym cyklu obróbki. Ostatnim elementem systemu jest odciąg transportowy z serii OT-(...)
Odpylacz transportowy odpowiada za wytworzenie podciśnienia w układzie oraz za filtracje powietrza, które oczyszczone zostaje wypuszczone z powrotem do komory śrutowniczej.

Dzięki zastosowaniu systemu odzysku ścierniwo możemy wykorzystywać wielokrotnie, co przekłada się na jego mniejsze zużycie. Pozwala to ograniczyć wytwarzanie odpadów, które trzeba poddać utylizacji.

Główną przewagą pneumatycznego systemu odzysku ścierniwa nad systemem, w którym zastosowane są zgarniaki jest jego prostota. Brak elementów ruchomych, które w tych ciężkich warunkach pracy w brudzie i pyle mogą się wytrzeć, zablokować. Koszty eksploatacji i ewentualnych napraw są nieporównywalnie mniejsze niż w systemie zgarniakowym. Kolejną przewagą nad zgarniakami jest znacznie mniejszy koszt gdy konieczne będzie przeniesienie systemu w inną lokalizację.


...

...

Witryna stosuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażacie Państwo zgodę na używanie plików cookies. Czytaj więcej.

Copyright 2022r DMG GROUP Sp. z o.o.